عوامل ناباروري در مردان

ایمیل پرینت PDF
امتیاز کاربران به این مطلب: / 0
ضعیفعالی 


الاينده هاي محيطي از مهمترين عوامل ناباروري در مردان است


موادي هستند كه در افزودني‌هاي غذايي، ظروف آب‌معدني يك بار مصرف و حتي ظروف سرم وجود دارد و حتي سشواري كه دوشاخه آن در برق باشد، امواج الكترو مغناطيسي دارد

ربابه طاهري‌پناه معاون مركز تحقيقات بهداشت باروري و ناباروري در حاشيه هفدهمين همايش باروري و ناباروري در جمع خبرنگاران گفت: آلاينده‌هاي محيطي نظير سرب، فلز و تغيير سبك زندگي از عوامل ناباروري در مردان به شمار مي‌رود.
وي : انسان‌هاي امروزي را رفاه طلب ذکر کردو گفت :اين روند موجب شده كه انسان‌ها در دنيايي از امواج الكترو مغناطيسي قرار گيرند كه اين معضل بر روي باروري تأثير سوء مي‌گذارد.

وي يكي ديگر از عوامل ناباروري رابالا رفتن سن ازدواج عنوان کردوافزود:، با افزايش سن، ماده ذخيره در تخمدان از بين مي‌رود چرا كه محدوده تخمك گذاري بين 15 تا 40 سالگي است و از طرفي ذخيره تخمدان در 40 سالگي به سرعت كاهش مي‌يابد و فرد با نازايي روبرو مي‌شود .دکتر طاهري پناه ادامه داد:80هزار نوع آفت‌كش شيميايي وجود دارد كه در طبيعت قابل جذب نيست و در محيط مانده و با جذب شدن در بدن وارد سيستم ژنتيك و خون انسان مي‌شود.

معاون مركز تحقيقات بهداشت باروري و ناباروري ادامه داد: طبق تحقيقات 10 ساله‌اي كه در دانشگاه "هاروارد " صورت گرفته است، پژوهشگران اين دانشگاه دريافتند كه سم pcb_153 در خون و تخمدان زناني كه لقاح آزمايشگاهي بر روي آنها انجام شده است، وجود دارد؛ در حقيقت شانس لانه‌گزيني در 41 درصد زناني كه اين سم در بدنشان وجود دارد، از بين مي‌رود.

طاهري‌پناه افزود: موادي هستند كه در افزودني‌هاي غذايي، ظروف آب‌معدني يك بار مصرف و حتي ظروف سرم وجود دارد و حتي سشواري كه دوشاخه آن در برق باشد، امواج الكترو مغناطيسي دارد.

به گفته معاون مركز تحقيقات بهداشت باروري و ناباروري، ناباروري مسائل روحي، احتماعي، اقتصادي و فرهنگي را براي زوج‌هاي نابارور به وجود مي‌آورد.(سلامتيران)
آخرين به روز رسانی ( يكشنبه, 07 فروردين 1390 09:16 )